MENÜLER
DUYURULAR
HIZLI DELİK DELME - HDD
HIZLI DELME TEZGÂHINDA NELER YAPABİLİRSİNİZ?

TANIMLARSAK,
Hızlı Delik Delme Tezgâhları da, Elektro Erozyon İşlemi’nin bir başka şekli olup, elektrot olarak ortasından basınçlı sıvı geçirilen 0,3mm den 3mm ye kadar (bazı tezgâhlarda 6mm ye kadar) yine pirinç veya bakır 400mm boyunda tabiri caiz ise iletken boru kullanırlar. Bu elektrotlar sadece Hızlı Delik Delme Tezgâhları için özel olarak alaşımlı ve üzerinde kaplama bulunan şekilde üretilirler. İletken olan herhangi bir malzemeye istenilen yerden delik delebilmek için tıpkı Dalma Erozyon Tezgâhlarında olduğu gibi, X,Y ve Z hareketlerine sahiptirler. Ayrıca Z harekette malzemeye temas başladıktan sonra servo bir motorla akım takibi yaptırılarak otomatik hareket kabiliyeti verilerek süreklilik sağlanır. Parçaya delik delme nümerik kontrollü tezgâhlarda olabileceği gibi, X,Y tablalarına bağlı dijital bir cetvel yardımı ile de konumlandırılarak ta yapılabilir.

NELER DELER?
Hızlı Delme Tezgâhları Ø 0,3mm den, Ø6mm ye kadar, tungsten karbür, süper alaşımlar, titanyum, çok kristalli elmas, çok kristalli bornitrür ve saf molibdeni ve içerisinde elektrik iletimini engellemeyecek her türlü malzemenin delinmesini maksimum 360mm boyuna kadar yapabilmektedir..

NİÇİN DELME EROZYON?
Hızlı Delik Delme Tezgâhları, Tel Erozyon Tezgâhı kullananların âdeta olmazsa olmazıdır. Tel Erozyon Tezgâhında kesici telin takılabilmesi için lâzım olan ön delik Hızlı Delme Tezgâhında delinir.
Ayrıca herhangi bir malzemede (kalıp veya parça) kırılan kılavuzun çıkartılması Hızlı Delme Tezgâhında çok kolaydır.
Karbür matkap uçları veya parmak frezelerin ortasına hava veya su deliği delmek te yine Hızlı Delik Tezgâhında yapılabilmektedir.


HIZLI DELİK DELME TEZGAHIMIZIN ÖZELLİKLERİ

MARKA ve MODEL

FURKAN - HDD 360 (2007)

TABLA HAREKETİ (X-Y) X-Y

300 x 200 mm

MAKS. İŞ PARÇASI ÖLÇÜLERİ

700 x 450 x 300 mm

MAKS. İŞ PARÇASI AĞIRLIĞI

300 kg

TAMBUR SKALA BÖLÜNTÜSÜ

0,02 mm

DİJİTAL OKUMA HASSASİYETİ

0,005 mm

ELEKTROD ÇAPI

0,3 - 3 mm

MAKS. ELEKTROD BOYU

400 mm